karwasze

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Karwasze. Ochrona przedramion.

Karwasze od Wojmira stworzone właśnie dla Ciebie! Czy zadajesz sobie pytanie jak ochronić swoje przedramiona przed ciosami czy uderzającą cięciwą? Chcesz czuć się bezpiecznie? Dobrze trafiłeś! Z moim ponad 20 letnim doświadczeniem i tysiącami realizacji zapewniam, że w wykonanych przeze mnie ochraniaczach będziesz bez wahania stawał do pojedynków w rekonstrukcji historycznej, SCA, LARP czy Cosplay. Używam wyłącznie naturalnych materiałów takich jak skóra, wełna, len czy wosk pszczeli. Ochraniacze w całości wykonuję ręcznie, co jest teraz rzadkością.

Karwasze do walki z naturalnej skóry.

Używam tylko najwyższej jakości grubej wołowej skóry, którą następnie poddaję procesowi utwardzenia w naturalnym wosku pszczelim. Dzięki temu skóra zyskuje całkowitą wodoodporność a zarazem odpowiednią do ochrony twardość. Wewnętrzną stronę ochraniacza otula cienka warstwa wyściółki dla maksymalnego komfortu użytkowania. Obszycia brzegów z pięknej licowej skóry dodają ochraniaczom usztywnienia i poprawiają ich wygląd.

Historia karwaszy

Historia karwaszy sięga czasów starożytnych cywilizacji, takich jak Grecja, Rzym i Egipt. Te wczesne karwasze były wykonane ze skóry lub metalu i były używane głównie do ochrony w bitwie. Gdy użycie łucznictwa stało się bardziej rozpowszechnione, do ochrony przedramienia przed pęknięciem cięciwy używano właśnie karwaszy.

W okresie średniowiecza karwasze były używane przez rycerzy jako forma zbroi chroniącej przedramię podczas bitwy.

Ze względu na brak znalezisk karwaszy z okresu wczesnego średniowiecza. Wykorzystuje skórę i dostosowuje formę do współczesnych oczekiwań odtwórców historycznych.

Dziś karwasze przekształciły się w popularny modny dodatek noszony przez osoby, które chcą dodać odrobinę średniowiecznego stylu do swoich strojów. Występują w różnych stylach i materiałach, od skóry po metal, a nawet plastik.

Karwasze dla łucznika.

Strzelasz z łuku? A więc potrzebujesz karwaszy. Mam dla Ciebie w ofercie ochraniacze ze wspaniałej naturalnej skóry, wystarczająco miękkiej by nie krępowały Twoich ruchów, a zarazem dość twardej żeby zniwelowały przypadkowe uderzenie cięciwą, które mogłoby Cię zaboleć.

Wikingowie XXI wieku.

Jeśli odtwarzasz postać Wikinga to moje karwasze na pewno przypadną Ci do gustu. We wczesnym średniowieczu w powszechnym użyciu była skóra. Mocna, dobrze natłuszczona, wodoodporna… to wspaniały surowiec do tworzenia wszelkiego rodzaju sprzętu. Zatem podczas walki na miecze czy topory karwasze dopełnią Twoje uzbrojenie.

kontakt

Wojmir Sp. z o.o.

 

Pelagii Kwapulińskiej 19,

41-707 Ruda Śląska

POLSKA/POLAND

 

NIP: 6412559659

REGON: 52330356600000

KRS: 0000995139

 

T: (+48) 696 611 475

wojmir@wojmir.pl 

 

regulamin

Chcesz się dowiedzieć jak zamawiać u Wojmira oraz jakie mamy zasady - zapraszam do lektury Regulaminu.

polityka prywatności

jak pobrać wymiary?

Twoj rozmiar ma znaczenie! Poprawnie zebrane wymiary to klucz do idealnego produktu. Aby to osiągnąć, przygotowałem dokładne opisy wymiarowania wraz z ilustracjami.